Můj skromný cestovatelský deníček...aneb Tašenka v Itálii 1.

 IMG_20180702_011802

Jsou tři ráno a já sedím na tom nejkrásnějším balkoně s tím nejkrásnějším výhledem v Itálii a snad i na celém světě.

Nemůžu spát a poprvé v životě mi to vůbec nevadí. Chci si naplno vychutnat kouzlo tohohle přenádherného okamžiku. Plní se mi můj sen. Přání, které jsem před rokem vyslovila a nemělo tehdy vůbec žádné reálné obrysy.... teď už má. To přání znělo přibližně nějak "Za rok budu fotit své kabelky u moře." A ono se to opravdu děje. Nemůžu tomu pořád uvěřit. Jsem v malém městečku Camogli, kousek od italského Milána. Mám s sebou tři kamarádky, čtyři kabelky a foťák. Co víc můžu potřebovat ke štěstí?

IMG_20180701_170547

Přiznám se ale otevřeně, že ještě před dvěma dny jsem měla pochybnosti jaké to bude a jestli by nebylo lepší zůstat doma. To se ozýval ten strašpytel ve mě. Ale kdo se bojí nesmí do lesa a taky nezažije žádné dobrodružství.

Vášeň k cestování jsem pravděpodobně zdědila po svých rodičích. Ale mám dojem, že u mě to nějak zesílilo, asi se namíchaly ty správné geny :-).

Miluju létání. Když jsem na nebi a koukám dolů, připadá mi všechno malicherné a problémy vzdálené. Dole si například stěžujeme, že je zima a žádné slunce. Stačí se vznést o pár kilometrů výš a vše je hned jasné a prozářené. Kdybych nenavrhovala kabelky chtěla bych být pilotem, protože je to tak...povznášející, ano, to je to správné slovo.

IMG_20180701_200810

Ale myslím, že se snad spokojím i s řidičským průkazem. Koneckonců dneska jsem si užila nádhernou jízdu. Díky chyby rezervace ze strany autopůjčovny jsme dostaly o třídu lepší vůz, než s jakým jsme počítaly... Za stejnou cenu. Půjčili nám nádhernou, luxusní, černou Alfu Romeo.

DSC_0033

Awwww, miluju to, nepustila jsem nikoho jiného k volantu :-D.

Půl hodiny po půlnoci jsme dorazily do Camogli na místo našeho ubytování přes Air Bnb. Ubytoval nás velmi milý starší italský pán Charlo.

  • Cestovatelský tip: Tady jsem pochopila, že s angličtinou v Itálii moc nepochodíme :-). Stačí ruce, nohy a pár základních slovíček... a hlavně úsměv, tím řeknete vše.

Ukázal nám náš nádherný byt, který předčil veškerá očekávání. Je to starší bytový dům v kopci s krásným výhledem na městečko a moře. Dokonce nám tady nechali i nějaké croissanty na snídani a zásobenou lednici. A krásně prostřený stůl se svíčkama.

IMG_20180702_021341

Když Charlo odešel sedly jsme si s holkama na ten krásný balkon a jen vzdychaly. Nad tím výhledem, nad tím teplým vzduchem i ve dvě ráno, nad těmi krásnými domy všude kolem a tou rozkošnou teráskou co mají sousedi pod námi, nad těma lodičkama co z nich jsou teď v noci v moři vidět jen světýlka.

Právě teď a tady, na tom krásném balkóně mi došla slova... slibuju, že zítra vyfotím ten nádherný výhled z balkónu ve dne. A taky moře...

Tak dobrou :-*

A jaký byl další den? Čtěte tady.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení