Můj příběh

Už jako malá holčička jsem měla vztah k módě. Milovala jsem oblékat si maminčiny šaty, zkoušet plesové střevíčky a zdobit se jejími šperky. I když mi byly velké, cítila jsem se jako v pohádce. Malovala jsem princezny a vždy jsem se nechávala unášet fantazií při malování šatů a korunky. Úžasný byl v můj tatínek, který mě vždy obdivoval a dával mi pocítit výjimečnost, jakou malá holčička potřebuje. Vyrůstala jsem v láskyplném prostředí.

Mí rodiče se seznámili u moře. Tatínek z Česka za romantických okolností poznal mou maminku, krásnou a temperamentní mladou bulharskou dívku. A už tady se pomalu začal psát příběh značky Tašenka. Dlouho předtím, než jsem byla na světě. Moje maminka se totiž jmenuje Taška. V Bulharsku je to běžné jméno. Ale od té doby, co maminka žije v Česku, pokaždé prožívá veselé situace při seznamování :-)

lístečková linka

...I když jsem jako dítě byla kreativní, racionální úvahy o mém budoucím povolání mě nakonec přivedly na střední zdravotnickou školu. Hned v prvním ročníku jsem získala přezdívku "Taška, Tašenka". Jednou během přestávky totiž můj spolužák otevřel mou žákovskou knížku a přečetl si jméno matky: Taška. "Hahaha, strašná sranda :-D!" Od té doby mi nikdo neřekl jinak. Dokonce i někteří vyučující mi tak říkali.

Po maturitě jsem přirozeně pokračovala ve studiu ošetřovatelství. Odstátnicovala jsem a plynule přešla na mateřskou. Neměla jsem v té době moc peněz a tak jsem si přivydělávala šitím různých věcí. Od polštářků, podložek do kočárku, až po dětské čepičky.

lístečková linka

A pak jsem jednou ušila tašku. Začala jsem postupně objevovat kouzlo kabelek. Uvědomovala jsem si, že když se naučím dostatečně precizně šít, a když budu o střihu přemýšlet komplexně, mohla bych jednou ušít kabelky lepší, než jaké jsou běžně dostupně v módních řetězcích. Vnímala jsem problémy, jaké tyto kabelky mají a už při navrhování jsem si představovala, jak se bude kabelka nosit, ve kterých místech bude největší zátěž a kde bude riziko opotřebení. Už ve fázi navrhování jsem se snažila těmto problémům předcházet. Objevovala jsem materiály, které jsou kvalitní a vydrží každodenní zacházení. Zamilovala jsem se do toho procesu tvorby.

P8140705 2

Celou touto cestou mě provázely kamarádky, které ochotně testovaly mé první prototypy. V té době jsem neplánovala, že bych si rozjela vlastní značku. Jen to tak plynulo. A já používala svou přezdívku Tašenka. Ale i když jsem nic neplánovala, tajně jsem snila. Samotné mi připadala představa vlastního showroomu a zavedené značky, příliš troufalá a směšná. Ale nepřestávala jsem snít a hodně jsem pracovala. Šila jsem po nocích, ve volných chvílích, když děti spaly, nebo byly ve školce. Mezitím jsem si vybudovala e-shop, hodně jsem fotila, učila se psát a komunikovat se zákazníky... Všechny ty věci, které jsem se na zdravce nenaučila. A sama značka Tašenka postupně rostla. Ani nevím, jak se to stalo, ale můj sen se mi začal postupně plnit.

lístečková linka

Navrhuju a šiju kabelky z vášně pro módu a z lásky k životu... kabelky, které podtrhnou váš styl.

Už máte tu svou? Těším se, až se i vy zamilujete a budete nosit mé kabelky.

Vaše

Tasenkafinal