Můj příběh

Už jako malá holčička jsem měla vztah k módě. Milovala jsem oblékat si maminčiny šaty, zkoušet plesové střevíčky a zdobit se jejími šperky. I když mi byly velké, cítila jsem se jako v pohádce. Malovala jsem princezny a vždy jsem se nechávala unášet fantazií při malování šatů a korunky. Úžasný byl v můj tatínek, který mě vždy obdivoval a dával mi pocítit výjimečnost, jakou malá holčička potřebuje. Vyrůstala jsem v láskyplném prostředí.

Mí rodiče se seznámili u moře. Tatínek z Česka za romantických okolností poznal mou maminku, krásnou a temperamentní mladou bulharskou dívku. A už tady se pomalu začal psát příběh značky Tašenka. Dlouho předtím, než jsem byla na světě. Moje maminka se totiž jmenuje Taška. V Bulharsku je to běžné jméno. Ale od té doby, co maminka žije v Česku, pokaždé prožívá veselé situace při seznamování :-)

lístečková linka

...I když jsem jako dítě byla kreativní, racionální úvahy o mém budoucím povolání mě nakonec přivedly na střední zdravotnickou školu. Hned v prvním ročníku jsem získala přezdívku "Taška, Tašenka". Jednou během přestávky totiž můj spolužák otevřel mou žákovskou knížku a přečetl si jméno matky: Taška. "Hahaha, strašná sranda :-D!" Od té doby mi nikdo neřekl jinak. Dokonce i někteří vyučující mi tak říkali.

Po maturitě jsem přirozeně pokračovala ve studiu ošetřovatelství. Odstátnicovala jsem a plynule přešla na mateřskou. Neměla jsem v té době moc peněz a tak jsem si přivydělávala šitím různých věcí. Od polštářků, podložek do kočárku, až po dětské čepičky.

lístečková linka

A pak jsem jednou ušila tašku. Začala jsem postupně objevovat kouzlo kabelek. Uvědomovala jsem si, že když se naučím dostatečně precizně šít, a když budu o střihu přemýšlet komplexně, mohla bych jednou ušít kabelky lepší, než jaké jsou běžně dostupně v módních řetězcích. Vnímala jsem problémy, jaké tyto kabelky mají a už při navrhování jsem si představovala, jak se bude kabelka nosit, ve kterých místech bude největší zátěž a kde bude riziko opotřebení. Už ve fázi navrhování jsem se snažila těmto problémům předcházet. Objevovala jsem materiály, které jsou kvalitní a vydrží každodenní zacházení. Zamilovala jsem se do toho procesu tvorby.

P8140705 2

Celou touto cestou mě provázely kamarádky, které ochotně testovaly mé první prototypy. V té době jsem neplánovala, že bych si rozjela vlastní značku. Jen to tak plynulo. A já používala svou přezdívku Tašenka. Ale i když jsem nic neplánovala, tajně jsem snila. Samotné mi připadala představa vlastního showroomu a zavedené značky, příliš troufalá a směšná. Ale nepřestávala jsem snít a hodně jsem pracovala. Šila jsem po nocích, ve volných chvílích, když děti spaly, nebo byly ve školce. Mezitím jsem si vybudovala e-shop, hodně jsem fotila, učila se psát a komunikovat se zákazníky... Všechny ty věci, které jsem se na zdravce nenaučila. A sama značka Tašenka postupně rostla. Ani nevím, jak se to stalo, ale můj sen se mi začal postupně plnit.

lístečková linka

Navrhuju a šiju kabelky z vášně pro módu a z lásky k životu... kabelky, které podtrhnou váš styl.

Už máte tu svou? Těším se, až se i vy zamilujete a budete nosit mé kabelky.

Vaše

Tasenkafinal

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení