Proč mě tak baví limitovky...

Na podzim minulého roku jsem postupně zveřejnila dvě limitované edice kabelek. Celkem pět kabelek (smaragd no. 1-5), z nich každá je jedinečný originál. Jen jediná věc, která je spojovala byla smaragdová barva a zlatý zámeček.

lístečková linka

A teď právě tvořím Smaragd no. 6 a výše...

OI000003_1

Smaragd no. 1

Možná se ptáte, proč tak chaoticky a nahodile, a jestli je to nějaký promyšlený strategický koncept... Tak není.

Prostě mě to baví. Při limitovkách si užívám tu ryzost tvůrčího procesu. A to zkrátka musí přijít samo, to se nedá vynutit ani naplánovat. Takže když se mě zeptáte, kdy bude další limitovka, tak upřímně odpovídám "já nevím" ❤️.

Musím na to mít čas a dostatek prostoru a hlavně nápad. A když to na mě přijde užiju si to od začátku až do konce.

41

Smaragd no. 2

Nejdřív mám návrh v hlavě. Možná se budete divit, ale já své návrhy nekreslím. Tohle mi fakt nejde. Jo, přiznám se, párkrát jsem to zkusila a dopadlo to fiaskem.

Z hlavy návrh přenáším rovnou na materiál. Mám velmi rozvinutou představivost (zvláště v kabelkách) a tak přesně vím, jak který detail bude vypadat. I když ta kabelka ještě fyzicky neexistuje, já už ji mám do detailu prostudovanou. Ale stejně si nakonec užívám ten pocit, když se "vyloupne".

PA060359

Smaragd no. 3

K tvůrčímu procesu pro mě neodmyslitelně patří také styling a fotografie. Miluju vymýšlet, jak zrovna tuhle kabelku zkombinuju. Baví mě vybírat místo, kde ji nafotím, a nechat se překvapit počasím, jaké zrovna bude. Hodně podobný pocit tomu "vyloupnutí" hotové kabelky je také ten, kdy pak poprvé uvidím Zuzčiny krásné fotografie s mýma kabelkama. V tu chvíli prožívám pocit spokojenosti a dokončené práce.

PA060369

Smaragd no. 4

Když dělám běžnou kolekci, kdy kabelky vyrábím v sérii, také si to velmi užívám, ale ten proces "od začátku do konce" je hodně prodloužený spoluprací s dílnou a nemůžu si ho užít tak komplexně a najednou, jako když se nadechnete a vydechnete. S kolekcí je to spíše nádech, potom hodně dlouho zadržovaný dech a nakonec silný výdech.

PA060391

Smaragd no. 5

Limitovky jsou pro mě takový dezert. Odměna "po práci". Slíbila jsem, že každá bude jen jednou. A tím se vám snažím předat ten pocit, tu radost z tvorby a pocit jedinečnosti. Věřím, že se to daří a že vás to baví tak, jako mě ❤️.

Limitovka se nedá zveřejnit dopředu. Na limitovku nejsou pořadníky, ani předobjednávky.

Limitovka se prostě objeví. V tom je ta radost... V tom je to kouzlo.

lístečková linka

Sledujte sociální sítě...

Příští týden to přijde.

Těším se ❤️

Vaše Tašenka

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení